Find Property:

Mieszkanie bez wkładu własnego

MIESZKANIE BEZ WKŁADU WŁASNEGO (2)

27 maja 2022 r. ruszył program Mieszkanie bez wkładu własnego, którego celem jest umożliwienie zakupu nieruchomości osobom, które nie posiadają oszczędności potrzebnych do wzięcia kredytu hipotecznego. Umożliwia on sfinansowanie zakupu nieruchomości w 100% z kredytu poprzez zastąpienie wymaganej dotychczas kwoty wkładu własnego (od 10% do 20% wartości inwestycji) gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego o maksymalnej wysokości 100.000,00 zł.  

 

DO KOGO SKIEROWANY JEST PROGRAM?

Program skierowany jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, możesz z niego skorzystać zarówno jeżeli pozostajesz w małżeństwie, związku nieformalnym, czy też jesteś singlem. Co warto podkreślić, z programu na zasadach ogólnych mogą skorzystać także obcokrajowcy.  

W praktyce oznacza to, że z programu Mieszkanie bez wkładu własnego, może skorzystać każda osoba starająca się o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości. 

Uczestniczyć w programie można również przy zakupie kolejnego mieszkania – ustawodawca stawia w tej sytuacji jeden dodatkowy warunek – z rozszerzonej wersji programu mogą skorzystać pary wychowujące wspólnie co najmniej dwójkę dzieci. 

 

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁO SKORZYSTANIE Z PROGRAMU W PRAKTYCE?

Za istotną zaletę programu należy także uznać jego odformalizowany charakter. Jeżeli chcesz skorzystać z programu wystarczy, że wraz z wnioskiem kredytowym złożysz oświadczenie o spełnianiu wymogów uczestnictwa, co jak zauważyliśmy wcześniej jest bardzo proste. Co ważne, wystarczy samo oświadczenie wnioskującego – nie jest wymagane przedkładanie innych dokumentów. 

Za objęcie programem, czyli udzielenie przez BGK gwarancji, pobierana jest jednorazowa prowizja w wysokości 1% wartości gwarancji. Maksymalna opłata wynosić może zatem 1.000 złotych. 

 

KORZYSTNE WARUNKI DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Kolejną zaletą programu jest możliwość tzw. spłaty rodzinnej – w przypadku powiększenia się gospodarstwa domowego o drugie lub kolejne dziecko, BGK spłaci za nas odpowiednio 20 tys. złotych kapitału kredytu (przy drugim dziecku) lub 60 tys. złotych kapitału kredytu (przy trzecim i kolejnym dziecku). 

 

CHCESZ SKORZYSTAĆ Z PROGRAMU I ZAKUPIĆ DOM NA OSIEDLU NOWE MŁYNY RADZEWA?

Chętnie przeprowadzimy Cię przez cały proces! Dedykowani specjaliści z Happy Credit pomogą Ci skorzystać z programu, a nasz opiekun klienta przeprowadzi Cię przez kolejne etapy zakupu Twojego wymarzonego domu! 

 

Zadzwoń, chętnie pomogą Ci:
– Pani Wioletta (609 626 364)
– Pani Martyna (661 460 860)
– Pani Paulina (665 747 474).

 

_MG_0441

Więcej informacji o programie Mieszkanie bez wkładu własnego znajdziesz na stronie:
https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/mieszkanie-bez-wkladu-wlasnego